Častou daňou za „bežecké endorfíny” sú u mnohých bežcov bolesti svalov a kĺbov. Účinná pomoc prichádza v podobe prípravkov KAWAR – soli a čiernemu bahnu z Mŕtveho mora. Liečivý soľný kúpeľ či bahenný zábal svaly a kĺby dôkladne zregenerujú a zrevitalizujú!

Zvláštne zloženie solí a bahna s vysokým obsahom draslíka, horčíka, sodíka, vápnika, brómu, chlóru, jódu a iných dôležitých minerálov a stopových prvkov svojím účinkom podporuje látkovú výmenu buniek a obnovuje ich prirodzenú funkciu. A práve táto vlastnosť ich podľa štúdie doc. MUDr. Ľudovíta Sinku z Lekárskej fakulty UK v Bratislave predurčuje na liečbu ochorení svalov a kĺbov. Draslík zvyšuje tok živín cez membrány buniek, horčík zlepšuje látkovú premenu, aktivizuje bunky a má hojivé účinky, sodík zvyšuje energiu pre aktívny medzibunkový prenos, chlór vyrovnáva obsah solí v bunke, vápnik pôsobí utišujúco, kým bróm má výrazný relaxačný efekt a navyše aj hojivé a antiseptické účinky.

Počas kúpeľa či bahenného zábalu sa urýchľuje lymfatický obeh, takže dochádza takto súčasne k svalovej relaxácii a utíšeniu bolesti svalov a kĺbov. Zjednodušene – zmäkčuje sa povrch svalových vlákien a stvrdnuté kĺby sa uvoľňujú.

Na vaňu s obsahom 60 až 80 litrov vody stačí rozpustiť 125 až 250 g soli z Mŕtveho mora. Soľný kúpeľ nemá žiadne nepriaznivé vedľajšie účinky, preto sa nemusíme obávať poškodenia kože alebo iných orgánov. V kombinácii s bahenným zábalom je ideálnym podporným spôsobom liečenia boľavých kĺbov v domácich podmienkach.