Ak ani tento rok počas leta nepovedú vaše kroky k Mŕtvemu moru, využite pri liečbe psoriázy, ekzémov či iných kožných ochorení jedinečný efekt minerálnej soli a čierneho bahna z Mŕtveho mora aj bez prímorskej dovolenky! Dožičte si soľné kúpele i bahenné zábaly v domácom prostredí, urobte si kúpeľ vo vani. Vyskúšajte výnimočné ošetrenia pokožky celého tela, doprajte relax svojim kĺbom a svalom.

Kúpeľ a bahno – zázrak pre vašu krásu

Prečo by ste mali svoje telo rozmaznávať práve soľou a čiernym bahnom z Mŕtveho mora? Pretože milióny rokov sa z neho vyparuje viac vody ako priteká, a viac ako 30 percent jeho objemu tvoria soli s vysokým obsahom draslíka, horčíka, sodíka, vápnika, chlóru, brómu, jódu a iných dôležitých minerálov. Koncentrácia minerálov je teda desaťkrát vyššia než v iných moriach! Ich pôsobenie je najspoľahlivejším spôsobom, ako zvýšiť regeneráciu a vitalitu buniek. Soľ do kúpeľa spolu s bahennými zábalmi aktivizujú látkovú premenu v bunkách a obnovujú ich prirodzenú funkciu. Zároveň poskytujú ochranu pred dehydratáciou pokožky a škodlivými vplyvmi z ovzdušia.

Soľný kúpeľ – hydratuje, regeneruje a omladzuje

Vzácne minerály obsiahnuté v soli z Mŕtveho mora vďaka schopnosti hydratovať pokožku do hĺbky napomáhajú udržiavať v rovnováhe jej prirodzenú vlhkosť. Priaznivo ovplyvňujú zotavenie vysušenej kože – zjemňujú ju, zvláčňujú a urýchľujú jej regeneráciu. Pokožka vďaka nim omladne, je sviežejšia.
Draslík, ktorý je hlavným vnútrobunkovým prvkom, zabezpečuje prienik vody cez membrány buniek, v bunkách ju viaže na seba a stará sa v nich o jej optimálny objem. Horčík zlepšuje látkovú premenu a sodík zvyšuje energiu pre aktívny medzibunkový prenos živín. Chlór vyrovnáva obsah solí v bunkách, vápnik pôsobí utišujúco, kým bróm má výrazný relaxačný efekt a spolu s jódom navyše aj hojivé a antiseptické účinky, ktoré výrazne podporujú napríklad aj liečbu akné. Na vaňu s obsahom 60 až 80 litrov vody stačí rozpustiť 125 g soli.

Bahenný zábal – detoxikuje, odbúrava tuk, pôsobí proti celulitíde

Zábal z čierneho bahna z Mŕtveho mora prebudí unavené bunky, vráti im mladistvý jas, zjemní a vypne pokožku. Výrazne čistí pokožku so sklonom k akné, pôsobí proti akumulácii toxínov, tukovým vankúšikom a celulitíde. Minerálne látky v ňom obsiahnuté prenikajú do tela cez pokožku, pôsobia cez vegetatívny nervový systém na žľazy s vnútorným vylučovaním a ich prostredníctvom až na vnútorné orgány. Zvyšujú tak bunečný metabolizmus, urýchľujú prietok v lymfatických dráhach, zrýchľujú obeh krvi a normalizujú látkovú premenu. Pomáhajú celé telo rozohriať a obnoviť jeho funkcie, ktoré vedú k orgánovej rovnováhe.

Bahenná maska – čistí a vyživuje pleť

Minerálna bahenná pleťová maska je doslova pleťovým elixírom. Čistí pleť do hĺbky – jedinečné zloženie minerálnych látok zabezpečuje jej detoxikáciu na bunkovej úrovni a zároveň sťahuje rozšírené póry. Bahenná maska súčasne pleť vyživuje, hydratuje, spevňuje a vyhladzuje. Primerane prekrvuje pokožku tak, aby sa zrýchlil metabolizmus buniek pleti a odstránila sa suchá zrohovatená koža. Masku sa odporúča aplikovať jedenkrát týždenne. Pri pravidelnom používaní zanecháva pleť čistú, vláčnu a sviežu – viditeľne mladšiu.
Soľný kúpeľ, zábal s čiernym bahnom i bahenná maska navyše poskytujú koži prirodzený mikropíling, ktorý ju zbavuje mikrošupiniek.

Relaxácia svalov a kĺbov, komfort pre nohy

Pravidelné kúpele v soli z Mŕtveho mora sú nielen balzamom na pokožku, ale aj na pohybový aparát. Vďaka vysokej koncentrácii minerálnych látok, najmä bromidov, dochádza počas kúpeľa k svalovej relaxácii a utíšeniu bolesti svalov a kĺbov. Zjednodušene – „zmäkčuje” sa povrch svalových vlákien a stvrdnuté kĺby sa uvoľňujú. Kúpele pomáhajú tiež pri problémoch s tzv. ťažkými nohami či kŕčovými žilami. Doslova liečivý efekt majú aj u ľudí so sedavým zamestnaním, trpiacich nedostatočným prekrvením dolných končatín, stagnáciou lymfatického systému a opuchmi nôh. Pokožku nôh prekrvia, urýchlia lymfatický obeh, zvýšia metabolizmus buniek. Absorbované minerálne zložky zároveň prinesú vitalitu celému organizmu.