Pri pohľade do zrkadla vám určite neuniklo, že vaša pleť po horúcom lete prahne po vode. Je to dôsledok dlhodobejšieho pôsobenia letného slnka, vody, vetra či klimatizácie … Pleť máte síce nádherne opálenú, je však dehydrovaná a objavili sa na nej nové jemné vrásky, suchá pokožka sa mierne olupuje, doslova si pýta napiť.

Práve dehydratácia má najväčší podiel na urýchľovaní procesu starnutia pokožky! Vysušená koža stráca pevnosť, pružnosť, sprevádza ju nepríjemné pnutie a svrbenie, je citlivejšia na vonkajšie podnety, badať na nej známky únavy… Pleť volá po intenzívnom a hĺbkovom „zavlažení”, je potrebné upokojiť ju a zregenerovať.

Unikátny patent stálej hydratácie pleti

Objavte tajomstvo tokajského vína v pleťovej kozmetike Helia-D BOTANIC CONCEPT! Kľúčovou zložkou rodiny výrobkov BOTANIC CONCEPT je skutočné „Hungaricum Tokaji Aszú”. Extrakt z tohto hustého, medovo zafarbeného moku, ktorý obsahuje výživné látky – hlavne cukry a aminokyseliny, účinne hydratuje pokožku a povzbudzuje bunky k optimálnej metabolickej činnosti. Spolu s vitamínom E. provitmínom B5, bambuckým maslom a olejom z hroznových jadierok v hydratačných krémoch na normálnu a zmiešanú pleť i na suchú a veľmi suchú pleť, ktorá prahne po vode, pokožke dodávajú tak potrebnú vlhkosť, ako aj výživu. Zároveň ju vyhladzujú, dbajú o jej správny tonus a odďaľujú tak proces starnutia pleti.

Na vejárovité vrásky s extraktom z ľadového vína

Denný i nočný krém proti vráskam s extraktom ľadového vína priam nabitého výživnými látkami kozmetického radu radu Helia-D BOTANIC CONCEPT účinne napomáhajú starostlivosti o zrelú pleť. Transportujú sa do najspodnejšej vrstvy pokožky, dermy a vďaka regeneračnému účinku omladzujú jej vnútornú vrstvu. Vďaka špeciálnej liftingovej zložke Vin-UpLift vyvinutej v spolupráci s firmou Swiss Mibelle Biochemistry z extraktu ľadového vína, pomáhajú redukovať vejárovité vrásky a zvyšovať elasticitu pleti. Vysoký obsah flavonoidov a polysacharidov v aktívnej zložke Vin-UpLift zabezpečuje sviežosť a pružnosť pokožky a podporuje tak mladistvý vzhľad pleti. Extrakt tokajského vína má priaznivý vplyv na metabolizmus pokožky a vitamíny E a provitamínu B5 sa starajú o antioxidačný účinok krémov. Spolu s bambuckým maslom a sójovým olejom pleť vyživujú a regenerujú.

Omladzujúci pantenol

Účinnú pomoc unavenej a vysušenej pokožke poskytnú tiež výrobky slovenskej liečebnej kozmetiky Medi s vysokým obsahom D-panthenolu, ktorý sa veľmi rýchlo vstrebáva do jej hlbších vrstiev a vzápätí začína stimulovať prirodzenú regeneráciu buniek. Upokojujúca emulzia Medi z Mŕtveho mora s D-panthenolom radu Medi Panthenol forte udržiava prirodzenú vlhkosť pokožky, zjemňuje ju a zvláčňuje, prispieva k jej vitalizácii a omladeniu. Vďaka obsahu olivového oleja pleť intenzívne premasťuje a spolu s výťažkom Aloe vera i vitamínmi A a C, pomáha zároveň zabrániť pôsobeniu voľných radikálov, praskaniu, ako aj začervenaniu kože. Milovníci slnenia už dobre vedia, že komplex týchto výživných látok dohliada na zdravie pokožky už počas pobytu na slnku. Pomáha predchádzať tvorbe hlbokých vrások a chrániť ju tak pred starnutím. Regeneračné mlieko s konopným olejom radu Medi Panthenol forte vysušenú pokožku intenzívne hydratuje a regeneruje. D-panthenol spolu s konopným a mandľovým olejom vyživujú a obnovujú postihnuté tkanivá. Spolu s omega-3 a 6- nenasýtenými mastnými kyselinami pokožku upokojujú a prinášajú jej celkovú úľavu. Soľ z Mŕtveho mora v oboch prípravkoch pomáha uvoľňovať napätie suchej kože a zvyšovať jej elasticitu. Pravidelné denné premasťovanie zároveň umožňuje dlhšie zachovať opálenie pokožky. S každodennou aplikáciou regeneračného mlieka je vhodné začať už počas opaľovania, vo večerných hodinách pred spaním.

Aktivuje každú bunku

Intenzívnu hydratáciu a regeneráciu pleti účinne podporí rovnako výrobok slovenskej liečebnej kozmetiky Medi, krém z Mŕtveho mora ACTIVE s obsahom vzácnych solí z Mŕtveho mora, vitamímom E a výťažkom Aloe vera. Unikátna zmes intenzívnych hydratačných a regeneračných zložiek preniká hlboko do pokožky. Zlepšuje látkovú výmenu v bunkách pleti – aktivuje každú jednu bunku. Výsledkom je viditeľné rozjasnenie a omladenie pokožky. Krém z Mŕtveho mora ACTIVE je vodný na normálnu, zmiešanú aj mastnú pleť. Určený je na denné používanie i ako podklad pod mejkap.

Blahodarný soľný kúpeľ a bahenný zábal z Mŕtveho mora

Na vysušenú pokožku má blahodarný vplyv rokmi overená balneoterapia – vaňové kúpele so soľami a zábaly s čiernym bahnom z Mŕtveho mora. Ich výhodou je, že sa môžu uskutočňovať aj v domácom prostredí. Vzácne minerály (draslík, horčík, sodík, bróm, jód…) obsiahnuté v solibahne z Mŕtveho mora Kawar vďaka schopnosti hydratovať pokožku do hĺbky, umožňujú udržiavať v rovnováhe jej prirodzenú vlhkosť. Draslík, ktorý je hlavným vnútrobunkovým prvkom, má v bunkách podobnú funkciu ako sodík v mimobunkovej tekutine. Sodík viaže na seba vodu a napomáha udržiavať správny objem telových, mimobunkových tekutín. Draslík zasa pôsobí na vnútrobunkovej úrovni. Zabezpečuje prienik vody do buniek, v bunkách ju viaže na seba a stará sa v nich o jej optimálny objem. Práve tým si možno jednoducho vysvetliť až prekvapujúco účinnú hĺbkovú hydratáciu kože, jej regeneráciu a omladenie.

Soľný kúpeľ i zábal s čiernym bahnom zmäkčujú zrohovatenú kožu na povrchu, pomáhajú jej zbaviť sa mikrošupiniek, čím pleti poskytujú prirodzený píling.

Čisté prírodné vitamíny pre vitálnu pleť

Popri pravidelnom používaní kozmetických hydratačných prípravkov je potrebné pleti dodať aj vnútornú výživu! Regeneráciu kožných buniek účinne podporí dostatok vitamínov patriacich do skupiny antioxidantov – E, C, A (retinol) a spolu s nimi minerály zinok a selén. Zvyšujú odolnosť buniek proti tzv. voľným radikálom – deštruktívnym molekulám kyslíka, ktoré narúšajú bunkovú membránu. Nepostrádateľný je tiež vitamín D spolu s vitamínmi radu B (B1, B2, B3, B5, B6, B12), kyselina listová, biotín. Pokryť potrebnú dávku vitamínov a minerálnych látok pomôžu okrem vyváženej stravy aj vitamíny a výživové doplnky. Účinné sú najmä v prírodnej, t.j. biologicky dostupnejšej forme. Na vynikajúcej kvalitatívnej úrovni sú napríklad kanadské prírodné vitamíny Jamieson. Ak si chceme antioxidanty dožičiť komplexne, je vhodné siahnuť po špeciálnych multivitamínoch Multi COMPLETE alebo Multi COMPLETE 50+pre ženy či multivitamíne Stressease. Udržiavať vlhkosť pokožky a zvýšiť jej pružnosť napomôže kremík vo forme bylinného výťažku prasličky roľnej v prípravku Silica. Ak kremík pokožke chýba, dochádza k strate jej elasticity, koža vysychá, objavujú sa vrásky a dokonca sklon k celulitíde. Vnútorne podávaný kremík zároveň stimuluje rast vlasov. Podobný účinok na pokožku a vlasy má aj príjem biotínu. Napomáha pri šupinatom poškodení kože a lupinách, obnovuje rast vlasov, odďaľuje ich predčasné šedivenie, ozdravuje ich.